بازگشت

گروه «پارلای تبریز» با موسیقی آذری در تهران

کنسرت ویژه بانوان گروه «پارلای تبریز» به سرپرستی و خوانندگی «ماریا یزدانی»، در تاریخ ۵۵ اردیبهشت 1396 در تالار وحدت تهران، به همراه حرکات فولکلوریک آذربایجانی به سرپرستی «فاطمه محمدی» برگزار خواهد شد.

 
غلامرضا میرزازاده، تهیه‌کننده و مدیر برنامه گروه «پارلای تبریز»، هدف از تشکیل این مجموعه را ایفای نقش موثر بانوان در موسیقی غنی آذربایجان اعلام و اجرا در شهرهای تبریز، ارومیه، اردبیل و زنجان را از برنامه‌های آتی این گروه عنوان کرد. این کنسرت که تنظیم قطعات آن را «حسن خجسته» برعهده داشته، به همت مؤسسه «ندای ایماژ تبریز» و موسسه «هنر ماندگار قرن» برگزار می‌شود.
 

شروع فعالیت موسیقایی «ماریا یزدانی» از سال ۱۳۷۶ زیر نظر غلامرضا میرزازاده در گروه کودک و نوجوان صدا و سیمای مرکز تبریز بوده است. آواز، سلفژ و صداسازی را زیر نظر اساتیدی همچون «اسفندیار قره باغی»، «خسرو نژادآریا» و «مسعود امیرسپهر» فرا گرفته است. از فعالیت های این بانوی هنرمند می‌توان به همکاری با گروه‌های موسیقی «باریش»، «آوای شهریار»، «ایماژ» و «سس» به عنوان گروه کُر و بک‌وکال اشاره کرد. همکاری در تولید و اجرای ده‌ها موسیقی نمایش، فیلم و سریال، برنامه‌های تلویزیونی و آلبوم‌های موسیقی و حضور در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی، اجرای موسیقی در هفته‌های فرهنگی ایران در کشورهای ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان نیز از جمله ثبت‌شده‌ها در پرونده هنری «ماریا یزدانی» است.
 

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند به سامانه فروش بلیت ایران کنسرت به آدرس اینترنتی ایران کنسرت مراجعه کنند.

منبع: موسیقی ما

میانگین (0 آرا)